SAFEPEER-rss

10.02.2012.
 
 
 Strona startowa 
Ubuntu 8.10 już do pobrania .
Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
30.10.2008.
Ubuntu 8.10 już do pobrania . Właśnie ukazała się najnowsza wersja jednej z najpopularniejszych dystrybucji systemu Linux Ubuntu Intrepid Ibex . Dystrybucja jest dostępna w wersji deskopowej oraz serwerowej . W najnowszej odsłonie systemu znajdziemy przydatną opcje dającą możliwość zapisania obrazu Ubuntu na przenośnej pamięci flash , oraz kolejną nowość jaką jest funkcja umożliwiająca zablokowanie bieżącej sesji tak aby z komputera mogła korzystać inna osoba (użytkownik korzystający z konta gościa nie ma uprawnień do modyfikacji zablokowanych folderów, plików i programów).

 

 


Kolejnymi nowościami w Ubuntu jak podaje pcworld.pl są m.in.:

poprawiony menedżer sieci, NetworkManager 0.7 - pozwala on teraz również na nawiązywanie połączeń z sieciami 3G. Po uruchomieniu odtwarzaczy multimedialnych (Totem Movie Player, Rhythmbox) użytkownik otrzymuje możliwość wyboru bezpłatnych treści dostarczanych przez BBC - filmów, podkastów i transmisji radia internetowego.

Ubuntu wykorzystuje środowisko graficzne Gnome 2.24. Przeglądarka plików w Gnome, Nautilus, wyposażona została w opcję przeglądania plików na zakładkach. Wypada wspomnieć także o opcji szyfrowania katalogów, do czego służą narzędzia ecryptfs-utils, jak również o możliwości przywrócenia ustawień systemu, jeżeli przytrafi się błąd w konfiguracji xorg.conf.

Minimalne wymagania sprzętowe Ubuntu 8.10 to: - procesor z zegarem 300 MHz, - pamięć operacyjna: 64 MB, - miejsce na dysku: 4 GB. Do komfortowej pracy z systemem wymagany jest jednak CPU 700-megahercowy, dwa razy więcej miejsca na HDD oraz 384 MB pamięci RAM.

System można pobrać :

-ftp

Zmieniony ( 30.10.2008. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

 
 
Top! Top!